Preskočiť na obsah

Liečivá lúka pre detičky zo SMŠ Lienka

  V októbri 2021 sme zorganizovali projekt v prírode pod názvom Liečivá lúka pre detičky zo Súkromnej materskej školy Lienka v Martine. Projekt mal dve časti.

  Prvá časť projektu bola o stretnutí sa s detičkami v prírode, kde sme porozprávali niekoľko príbehov o známych bylinkách , ktorých obrázky boli
  rozvešané na šnúre medzi stromami. Spolu sme sa po príbehoch vybrali hľadať bylinky, o ktorých sme sa rozprávali.

  Druhá časť projektu bola o stretnutí s detičkami v ich materskej škole Lienka, kde sme doniesli nasušené bylinky a ingrediencie na výrobu balzamov. Detičky si s nami bylinky namiešali, nabalili do vrecúšok a vyskúšali si výrobu balzamov na pery. Namiešali sme dva čajíky s názvom „Buď fit a v pohode“ a druhý s názvom „Moja srdcová záležitosť“. Taktiež si s pomocou milých paní učiteliek a nás vyrobili levanduľové vrecúška a nádobky s bylinnou kúpeľovou soľou. Všetky výrobky, ktoré vyrobili, potom detičky prezentovali na Vianočnom mini – trhu priamo v priestoroch SMŠ Lienka na Ľadovni, v Martine.

  Celý projekt mal edukačný a environmentálny charakteru s upevnením si vedomia o ochrane životného prostredia, zachovaní a udržateľnosti rastlinných druhov v Turci.

  S detičkami bola radosť spolupracovať a ďakujeme pani riaditeľke Mgr. Grendárovej a pani učiteľkám za súčinnosť a pomoc pri realizovaní tohto milého a náučného projektu s názvom LIEČIVÁ LÚKA.