Preskočiť na obsah

SKLABINSKÁ HRADNÁ BYLINKÁREŇ

Bylinky zbierané v prírode Turčianskej kotliny a pestované v Sklabinskej hradnej záhrade.

❤ Kúpou týchto produktov podporíte obnovu Hradu Sklabiňa.❤

🍀 Eko produkty/suveníry, ktoré môžete nájsť v našej Hradnej bylinkárni na Hrade Sklabiňa pri Martine. 🍀

VÝŽIVNÁ MASŤ NA RUKY MÁRIE FORGÁČOVEJ
Výživná a regeneračná mastička z prírodných ingrediencií ako nechtíkový a ľubovníkový olej macerovaný za studena, včelí vosk. Má protizápalové a antibakteriálne účinky na pokožku. Urýchľuje hojenie poranenej pokožky a je vhodná na suchú a popraskanú kožu. Vhodná na kŕčové žily a hemoroidy aj na spálenú pokožku od slnka.
Použitie: Natierať na postihnuté miesto aj viackrát denne.

MEDOVKOVÝ BALZAM ALŽBETY RÉVAIOVEJ
Spojenie medovkového oleja, včelieho vosku a vitamínu E vytvára hojivý zázrak v podobe medovkového balzamu. Mastička je vhodná na opary a herpes (skráti dobu hojenia a zregeneruje postihnuté miesto, lieči kožné rany (uštipnutie, porezanie, popáleniny), ekzém, migréna, pôsobí blahodarne na centrálny nervový systém.
Použitie: Natierať na postihnuté miesto v malom množstve podľa potreby.

PRÍRODNÝ REPELENT S OBSAHOM KVALITNÝCH SILÍC
Prírodný repelent s použitím účinných silíc proti kliešťom, komárom a ostatnému hmyzu. S krásnou vôňou klinčeka a citrusov. Priateľský k pokožke a oblečeniu.
Použitie: Pred výletom do prírody, alebo trávnatých plôch, nastriekať na telo alebo oblečenie.

BYLINNÉ ČAJOVÉ ZMESI
Sklabinská hradná bylinná zmes a Turčianska regeneračná bylinná zmes
Prírodné čajové zmesi z byliniek z oblasti Sklabinského hradu a Turčianskej kotliny na podporu dobrého zdravia, fyzickej a psychickej pohody.
Čajíky sa líšia zložením podľa dostupnosti a ročného obdobia.
Použitie: lúhovanie záleží na čajovej zmesi (viď zadný obal – zloženie) (najčastejšie: 1čl/0,5 ltr. vody/lúhovať 5-7 min.)

SKLABINSKÁ HRADNÁ TINKTÚRA „IMUNITA“
Zmes bylín podporujúca imunitu aj ako prevencia, tiež pri začiatkoch ochorenia ako aj už pri prechladnutí. Má silné antiseptické a protizápalové účinky, pomáha ničiť baktérie a vírusy.
Dávkovanie: Ako prevencia: 1čaj.lyžička do vody/ 3 x do týždňa.
Pri prechladnutí  2 x denne/ 1čaj.lyžička do vody. Užívať max. 3 týždne

Zloženie: Echinace, Nechtík a Kapucínka, bioetanol
Kontraindikácie: Echinacea nie je vhodná na užívanie v tehotenstve a počas kojenia. Tinktúra nie je vhodná pri autoimunitných chorobách.

TURČIANSKY REGENERAČNÝ OLEJ
Priaznivo pôsobí na harmonizáciu celého organizmu. Olejček ukľudňuje pri psychickom a emočnom vypätí, uľavuje od bolesti, celkovo psychicky posilňuje a odbúrava úzkosť.
Použitie: Natierať na telo, na spánky, zápästia, použitie pri stresujúcich situáciách.

SKLABINSKÉ HRADNÉ BALZAMY NA PERY
Hydratačné balzamy na pery s prírodnými zložkami, s kvalitnými olejmi, s voňavými esenciami a s včelím voskom. S rôznymi vôňami.

HOJIVÁ ŽIVICOVÁ MASŤ S PROPOLISOM
Má protizápalové a antibakteriálne účinky. Používa sa pri kožných chorobách ako sú mykóza kože a nechtov, vyrážky, akné, ekzém a herpes. Zmierňuje opuchy, upokojuje pokožku po bodnutí hmyzom a urýchľuje hojenie rán. Je vynikajúcu pri liečbe reumatizmu, bolestiach kĺbov, artritíde, zraneniach a zápaloch.