Etikoterapia

Etikoterapia sú nevedomé choroby duše. Sú to pocity, ktoré nás deň čo deň ovplyvňujú, ale pokiaľ si ich nenecháme prerásť cez hlavu nie sú pre naše zdravie nebezpečné. Tie pocity sú - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Sú to odvrátené strany všeobímajúcej lásky.
"Telo je len obalom duše. Ak ochorie duša, ochorie aj telo." Sokrates                                                                   Dnes riešime všetko to čo bolo alebo bude, ostávame v minulosti a riešime veci, čo už sa zmeniť nedajú. Alebo pozeráme do budúcnosti, ktorú si aj tak tvoríme sami v prítomnosti. Utiekame sa do utkvelých predstáv a ideí, ktoré keď sa nesplnia, sme sklamaní a z toho aj chorí. Preto skúsme prežívať každý deň ako by bol náš posledný, tešiť sa z maličkostí a byť vďačný a mať v sebe aspoň štipku pokory.                                   Nesnažme sa meniť alebo zachraňovať človeka, ktorý o to nestojí, je to len zbytočné plytvanie energie.          Nie nadarmo sa hovorí, všetko je v hlave, ktorá súvisí s dušou. Ako rozmýšľam, ako sa cítim všetko je prepojené.  Čiže keď pociťujeme žalúdok a črevá sú to obavy a strach. Každý orgán má okrem svojho poslania aj svoju duchovnú dimenziu. Budem sa tomu venovať v ďalších blogoch.   

Existujú mnohé prípravky na zmiernenie bolesti, ale nikdy to nikoho nevylieči, len utlmí. Najdôležitejšia je komunikácia o pocitoch. Ľudia sa medzi sebou bavia a iných ľuďoch, o veciach, o situáciách. To nerieši nič z môjho vnútra. Dôležité je baviť sa o svojich pocitoch zo seba, z ľudí, z vecí, zo situácií, v ktorých sa nachádzame. Pocit je prejavom duše. Ľudia akoby sa báli svojich pocitov, svojich emócii, ktoré skrývajú za masky.