VÝROBKY

Výrobe prírodných produktov sa venujeme už od roku 2010. S úctou, rešpektom a láskou zbierame a spracúvame bylinky z lúk Turčianskej kotliny do podoby mastičiek, čajových zmesí, tinktúr a ďalších výrobkov. Vyberte si z našej ponuky alebo si nechajte pripraviť produkty na mieru. V prípade záujmu nás kontaktujte tu.

BALZAMY NA PERY
Balzamy na pery sú vyrábané z čisto prírodných materiálov, ako mandľový olej, olej zo pšeničných klíčkov s vysokým obsahom vitamínu E, kakaové maslo, včelí vosk a éterické oleje. V ponuke sú príchute Bláznivá slivka, Jablkový sen, Lesné ovocie, Marhuľové objatie, Čajový dúšok, Medový bozk, Mojito, Citrus a Olivový sad. Vhodné na používanie po celý rok.

MEDOVKOVÝ BALZAM (MELISSA OFFICINALIS)
Mastička je vhodná na opary a herpes (skráti dobu hojenia a zregeneruje postihnuté miesto), lieči tiež kožné rany (uštipnutia, porezania, popáleniny), ekzém, migrénu a pôsobí blahodárne na centrálny nervový systém.

LEVANDUĽOVÝ BALZAM
Levanduľa pôsobí veľmi upokojujúco, a preto je vhodná pri všetkých nervových bolestiach (tenisový lakeť, obrna nervu trigeminus – Bellova obrna, zápal sedacieho nervu, …) a pomáha aj pri migrénach. Vhodný aj na zapálenú a podráždenú pokožku napríklad po uštipnutí.

NECHTÍKOVO-ĽUBOVNÍKOVÁ MASŤ
Výživná a regeneračná mastička z prírodných ingrediencií, ako včelí vosk, za studena lisované oleje a macerované bylinné výťažky. Má protizápalové a antibakteriálne účinky na pokožku. Urýchľuje hojenie poranenej pokožky a je vhodná na suchú a popraskanú pokožku. Vhodná aj na hemoroidy, kŕčové žily, zapareniny a dekubity.

RAKYTNÍKOVÁ MASŤ
Rakytník je plný antioxidantov a svojím zložením je mastička vhodná pre veľmi citlivú a problematickú pleť. Pravidelným natieraním hojí ranky po akné. Vhodná aj na zrelú pleť a vrásky.

PROPOLISOVÁ MASŤ S KOSTIHOJOM
Má výrazné regeneračné a hojivé účinky po zlomeninách, vyvrtnutiach a poraneniach. Vhodná na veľmi suchú pokožku a rozpraskané päty. Slúži tiež na regeneráciu pokožky po popáleninách, pri bolestiach kĺbov a je vhodná aj proti svrbeniu.

SMREKOVÁ MASŤ – ŽIVICOVÁ MASŤ
Smreková masť má protizápalové, hojivé a antibakteriálne účinky. Používa sa pri kožných chorobách, ako sú mykóza kože a nechtov, vyrážky, akné, ekzém a herpes. Zmierňuje opuchy, upokojuje pokožku po bodnutí hmyzom a urýchľuje hojenie rán. Je vynikajúca pri liečbe reumatizmu, bolestiach kĺbov, artritíde, zraneniach, zápaloch a na unavené svaly.

INTIM MASŤ
Masť na intímne problémy je mastička vzniknutá na požiadavku, kde sa spojil lekárenský základ synderman s pyštekovým a slezovým olejom. K nim boli pridané esenciálne oleje pre intímnu atmosféru, ktoré podporujú celé toto zloženie. Mastička je vhodná na použitie pri svrbení a štípaní intímnych miest po užívaní antibiotík, po návšteve kúpalísk, wellness centier, pri vnútornej suchosti intímneho miesta, hemoroidoch, na ošetrenie hrádze v tehotenstve a po pôrode.

KONOPNÁ MASŤ
Konopná masť uvoľňuje svalové napätie a pomáha pri bolestiach akéhokoľvek pôvodu. Vhodná aj na kožné problémy a poúrazové stavy.

MASŤ Z KOSTIHOJA LEKÁRSKEHO
Regeneračné a hojivé účinky po zlomeninách, vyvrtnutiach a poraneniach. Vhodná pri zápaloch kostí, väziva, šliach a žíl. Tým, že mastička obsahuje extrakt z Arniky Montany pôsobí pri krvných podliatinách, modrinách a výronoch.

SLEZOVÁ MASŤ
Slezová mastička je vhodná pri ekzémoch, akné, ruži, atopických ekzémoch, svrbení a pásových oparoch. Vhodná na použitie pri sťahovaní predkožky u chlapcov.

KŔČOVÉ ŽILY A OPUCHY
Svojím zložením mastička priaznivo ovplyvňuje vznik kŕčových žíl. Pôsobí na celý cievny systém. Už pri vzniknutých kŕčových žilách pôsobí protibolestivo pri dlhom stání alebo sedení.

LYMFATICKÉ OPUCHY
Špeciálne vyvinutá masť na lymfatické opuchu napríklad po vybratí lymfatických uzlín alebo aj na opuchnuté nohy spôsobené lymfatickou nedostatočnosťou. Účinne pomáha aj pri tzv. hormonálnom hrbe v krčnej oblasti a pri problémoch so štítnou žľazou.

MASŤ S CHILLI A ZÁZVOROM
Špecialita pre športovcov a pre tých, ktorý cítia svoje svaly boľavé po každom tréningu. Mastička svaly jemne prehrieva a zároveň regeneruje. Vhodná na natieranie pred tréningom, ako aj po tréningu.

OPAĽOVACÍ KRÉM
Opaľovací krém s prírodnými zložkami, bez chémie. Prirodzene tónuje vašu pokožku a vďaka rakytníkovému oleju, zanechá pekné sfarbenie, ktoré vydrží dlho.

VÝŽIVNÝ A REGENERAČNÝ KRÉM
Zmes rôznych olejov a kakaového masla prispieva k hydratácii a regenerácii pokožky nie len po opaľovaní. Nádherná vôňa bude rozmaznávať vašu pokožku. Vhodný na celé telo ako aj tvár a dekolt.

Bylinné zmesi sú veľmi chutné, majú priaznivé účinky na zdravie a dopomáhajú k fyzickej a psychickej pohode. Čajíky sa líšia zložením podľa dostupnosti bylín a ročného obdobia.

DÁMSKY ČAJ – Pre psychickú a fyzickú pohodu
Zloženie: Zlatobyľ obyčajná (Solidago virgaurea), Zlatobyľ kanadská (Solidago canadensis), Medovka lekárska (Melissa officinalis), Levanduľa úzkolistá (Lavandula angustifolia)

PÁNSKY ČAJ – Pre psychickú a fyzickú pohodu
Zloženie: Zlatobyľ obyčajná a kanadská (Solidago virgaurea), Vŕbovka malokvetá (Epilobium parviflorum), Nechtík lekársky (Calendula officinalis), Rebríček obyčajný (Achillea millefolium), Vrbica vŕbolistá (Lythrum salicaria)

ŽENSKÝ ČAJ – Gynekologický
Zloženie: Alchemilka žltozelená (Alchemilla xantochlora), Nátržník husí (Potentilla anserina), Šalvia lekárska (Salvia officinalis), Podbeľ liečivý (Tussilago farfara), Medovka lekárska (Melissa officinalis), Hluchavník žltý (Lamium galeobdolon)

ČAJ PRE POKOJNÉ SRDIEČKO
Zloženie: Hloh obyčajný (Crateagus laevigata), Nechtík lekársky (Calendula officinalis), Medovka lekárska (Melissa officinalis), Levanduľa úzkolistá (Lavandula angustifolia), Čistec rovný (Stachys recta)

ŽALÚDOČNÝ ČAJ
Zloženie: Pamajorán obyčajný (Origanum vulgare), Mäta pieporná (Mentha piperita), Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum), Repík lekársky (Agrimonia eupatoria), Hrdobarka obyčajná (Teucrium chamaedrys), Bazalka pravá (Ocimum basalicum)

IMUNITA – Dobré zdravie pre veľkých aj malých
Zloženie: Echinacea purpurová (Echiacea purprea), Pamajorán obyčajný (Origanum vulgare), Dúška materina (Thymus serpullum), Baza čierna – kvet (Sambucus nigra), Ruža šípová – plod (Rosa canina), Ibištek

ANTIPARAZITICKÝ ČAJ
Zloženie: Orech kráľovský (Juglans regia), Palina pravá (Artemisia absinthium), Yzop lekársky (Hyssopus officinalis), Fenikel obyčajný (Foeniculum vulgare), Vratič obyčajný (Tanacetum vulgare), Mäta pieporná (Mentha piperita)

Bylinné tinktúry sú vyrábané z bylín a najjemnejšieho liehu. Vyznačujú sa vysokou koncentráciou účinných látok. Tinktúry, ktoré miešame sú väčšinou pripravované homeopatickým riedením, aby sa dosiahla najvyššia účinnosť. Užívanie je napísané na každej fľaštičke zvlášť. Radi vám pri výbere poradíme.

TINKTÚRA IMUNITA
Zmes bylín podporujúca imunitu. Slúži ako prevencia, pomáha pri začiatkoch aj neskorších štádiách ochorenia. Má silné antiseptické a protizápalové účinky, pomáha ničiť baktérie a vírusy. Ako prevencia sa užíva 1 čaj. lyžička do vody 3x do týždňa, pri prebiehajúcom ochorení 2x denne 1 čaj. lyžička Tinktúra nie je vhodná na užívanie v tehotenstve, počas kojenia, ani pri autoimunitných chorobách.

PRÍRODNÉ ANTIBIOTIKUM
Zloženie tejto tinktúry Vám pomôže rýchlo sa vrátiť do zdravia.

TINKTÚRA KAPUCÍNKA
Kapucínka väčšia má univerzálny účinok pri všetkých plesňových ochoreniach.

ŠALVIOVÝ SPREJ DO HRDLA
Účinkuje pri bolestiach a škrabaní hrdla, a tiež pri bolestivom prehĺtaní.

SUCHÝ KAŠEĽ (SIRUP)
Na kašeľ bez produkcie hlienu, ide o podráždenie hrtana a priedušnice, a o opuchnutie slizníc. Táto tinktúra pomáha na rýchlejšie zvládnutie a upokojenie slizníc.

VLHKÝ KAŠEĽ (SIRUP)
Na kašeľ s produkciou hlienu, ktorý je väčšinou súčasťou vírusového ochorenia. Pomáha vykašlať hlien a zastaviť produkciu hlienu.

ŠVÉDSKE HORKÉ PODĽA TRADIČNEJ RECEPTÚRY
Je vhodné na vnútorné a vonkajšie použitie. Podporuje činnosť tráviacich orgánov a celkové zdravie. Pri vonkajšom použití pôsobí pri poraneniach pokožky, reumatických bolestiach (ako obklady) aj pri bolestiach a šumení v ušiach.

RADEMACHEIROVA TINKTÚRA
Ideálna zmes na regeneráciu pečene, žlčníka a žalúdka. Podľa toho, čo potrebujeme podporiť sa tinktúra percentuálne mieša.
Zloženie: Ostropesterec mariánsky – pečeň, Benedikt lekársky – žalúdok, Lastovičník väčší – žlčník

BALDRIÁNOVÁ TINKTÚRA
Spojenie koreňov archangeliky lekárskej a valeriány lekárskej. Pôsobí proti nespavosti a má ukľudňujúce účinky pri nervovom napätí, nervovej a psychickej únave, neurózach a neurasténiách. Odstraňuje kŕče hladkého svalstva a blahodárne účinkuje pri žalúdočných a črevných ťažkostiach.

POKOJNÝ SPÁNOK
Zmes valeriány, chmeľu a adaptogénov stresu ako je šišiak. Blahodarne pôsobí proti nespavosti a pri nervovom vypätí. Doplnená Bachovými kvapkami Rescue Remedy a č. 35 (Pagaštan konský).

HORMONÁLNE VÝKYVY – MENOPAUZA
Je tinktúra, ktorá pomáha ženám prekonať nežiadúce účinky v klimaktériu ako návaly, potenie, vyčerpanie, zmeny nálad, podráždenosť. Je doplnená Bachovými kvapkami, ktoré sú vhodné v menopauze pre psychickú pohodu.

NERVOVÉ TONIKUM
Je to doslova tonikum na prekonanie krízových životných situácií (svadba, skúškové obdobie, zmena práce, rozvod, rozchod atď.) a pre podporu životných síl organizmu.

TINKTÚRA PROTI STRESU
Proti vypätým situáciám, ktoré sú už za hranicou únosnosti. Spolu s Bachovými kvapkami, ktoré priaznivo pôsobia na zvýšené napätie.

TINKTÚRA PRE PÁNOV
Priaznivo ovplyvňuje problémy s močením, zväčšenou prostatou, dnou, reumatizmom a artritídou kĺbov.

PRÍRODNÝ REPELENT S OBSAHOM KVALITNÝCH SILÍC
Prírodný repelent proti kliešťom, komárom a ostatnému hmyzu. Priateľský k pokožke a oblečeniu.

PRÍRODNÁ ČISTIACA PLEŤOVÁ VODIČKA
Jemne a prirodzene odstraňuje nečistoty z pórov a zároveň odovzdáva pleti cenné prírodné látky zo zmesi čistiacich byliniek, ktoré pleť liečia a chránia. Po použití tejto vodičky sa budete cítiť ľahučko a čisto. Vhodná aj pre mastnú a aknóznu pleť.

LEVANDUĽOVÝ OLEJ
Priaznivo pôsobí na harmonizáciu celého organizmu. Olejček ukľudňuje pri psychickom a emočnom vypätí, uľavuje od bolesti, celkovo psychicky posilňuje a odbúrava úzkosť.

ZUBNÝ PRÁŠOK
Obsahuje morskú a himalájsku soľ, kostihoj, mätu a šalviu. Zastavuje krvácanie (paradontóza), zmierňuje bolesť, odstraňuje plak, regeneruje a pôsobí hojivo na afty.